Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vild nepustil při derby v Rokycanech za svá záda jediný míč

08.09.2021 | Jana Moulisová

Vild nepustil při derby v Rokycanech za svá záda jediný míč
Mýto – S napětím očekávané divizní derby mezi fotbalisty Rokycan a Mýta nemělo tentokrát vítěze. Předehrávaný zápas pátého kola skončil před parádní diváckou kulisou bezbrankovou remízou.

Přispěli k tomu oba gólmani. Domácí Dan Houdek i hostující Jan Vild, pro něhož by souboj těchto rivalů mohl mít zvláštní náboj: „Působil jsem v Husových sadech dlouho, ale teď už pět let oblékám mýtský dres. Z počátku jsem to bral prestižně, ovšem dnes už jde o zápas jako každý jiný.“ Přece jen ale souhlasí s tím, že jde o vyhecovanou konfrontaci, znásobenou zájmem fanoušků z celého Rokycanska. Tentokrát jich v ochozech bylo přes 500 a zejména příznivci Slavoje byli pořádně slyšet. „Je to vlastně náš dvanáctý hráč. Máme skvělé publikum, které nás dokáže pořádně nakopnout. Nejen v našem areálu na Letné, ale i při výjezdech za vzdálenými soupeři. Klobouk dolů před nimi, moc si jich vážíme,“ zdůrazňuje čerstvě čtyřiatřicetiletý strážce svatyně.
Mýto v uplynulých a nedokončených dvou sezonách se vracelo ze hřiště FC s prázdnou. „Vždycky jsme si říkali, že musíme na Rokycany vlétnout, ovšem na ploše to tak nevypadalo. Působili jsme zakřiknutě a zaslouženě prohráli. Až nyní si vezeme cenný bod. Chválit někoho ze zadních řad Slavoje nemá význam, protože všichni kluci bojovali jako lvi. Přece jen se mi ale líbil jistý výkon stopera Hereita, který zaskočil za zraněného Grambala,“ tvrdí muž, jehož zákrok ze 76. minuty roztleskal celý stadion. Po centru Černého a střele Matase z bezprostřední blízkosti Vild reflexivně míč vykopl na roh: „Přiznám se, že ani nevím, jak se mi to povedlo. Jenom jsem zavřel oči a natáhl nohu. Spoluhráče to ale nakoplo a závěr utkání jsme měli ve své moci.“ Skutečnost, že se končilo za citelného soumraku, gólmanovi až tak nevadila. Spíše si užíval páteční termín s vidinou víkendového volna.
Aktuální sezonu rozehrál Slavoj slušně. Přestože se v mužstvu objevilo několik nových tváří, rychle se zapracovaly a výsledkem je postavení ve středu skupiny A. „Důležité jsou domácí výhry s Katovicemi i Mariánskými Lázněmi. Na rezervu Českých Budějovic jsme nárok neměli, takže mne snad mrzí jen porážka v Klatovech, kde jsme měli dlouho zaděláno na bodový zisk. Závěr nám však vůbec nevyšel. Teď v sobotu přijede Český lev Beroun a věřím, že si se Středočechy poradíme,“ je optimistou zkušený brankář.
Jednou z posil Slavoje se stal gólman David Edelman. Dvacetiletý mladý muž přišel z líhně Viktorie Plzeň a s Vildem by mohl získat cenné zkušenosti. Zatím se mezi tyče postavil jen při porážce s Budějovicemi. „David působí dobře, je snaživý a naše spolupráce je bezproblémová. Když dostane další šanci, věřím mu,“ říká Vild o Edelmanovi.
Fotbal má v Mýtě zelenou. Právě v sobotu zde uspořádali turnaj přípravek s třiceti týmy a včera byla pozornost upřena na další zápas rezervního celku se Žihlí. Nováček 1. A třídy sice začal strašidelně, ale už se začíná aklimatizovat. „Jsem přesvědčen, že se naše záloha zvedne. Mají kádr plný perspektivních kluků a zároveň ji může občas posílit někdo z divizního týmu. Určitě bude tabulkou stoupat,“ uzavřel rozhovor rodák z nedaleké Lhoty pod Radčem.

 
Aktuální články
Přijďte s námi oslavit 120. narozeniny FC Rokycany

Kdy?  17. 6. 2023Kde?  Na stadionu FC v Husových sadech 

 
ANKETA: Fanoušci fotbalu, pozor! Hlasujte o nejlepší adresu v Plzeňském kraji

Hlasujte na níže uvedeném odkazu pro hřiště FC Rokycany v Husových sadech

 
Zlepšený výkon v druhé půli na body nestačil

Pouhopouhá jedna branka rozhodla o tom, že si 3 body odvezl domů celek z jižních Čech. Tu se Soběslavi podařilo vsítit ve 42. minutě, když...

 
Vysoká prohra v derby
 
Cenný bod v deseti
 
V malém derby Rokycany neuspěly
 
Rokycany podruhé za sebou remizovaly
 
Bodové hody pokračují
 
Rokycany na vítězné vlně
 
Rokycany pokračují v bodových hodech
 
Utkání
slot siteleri
Muži A | sobota 05.11.2022, 14:00
14. kolo
0:1
Rokycany - Soběslav
 
Muži B | sobota 11.06.2022, 10:30
TJ Slavoj Žihle - FC Rokycany
0:3 (KONTUMACE)
 
Dorost U19 | sobota 10.09.2022, 10:00
6. kolo
2:0
Rokycany - Senco
 
Dorost U17 | neděle 22.05.2022, 12:15
26. kolo
Baník Sokolov - Rokycany
 
Žáci U15 | sobota 21.05.2022, 10:00
18. kolo
1:5
Rokycany - ABC Braník
 
Žáci U14 | sobota 21.05.2022, 12:00
18. kolo
0:2
Rokycany - ABC Braník
 
 
© eSports s.r.o. & FC Rokycany - kontakt: jana.moulisova@denik.cz RSS