Žákovské týmy zvládly domácí zápasy.

U15 

Rokycanští žáci hostili o víkendu Klatovy. I přes nepovedený úvod zápasu, ve kterém po 20 minutách prohrávali již 0:2, dokázali překonat herní krizi a zápas dovést do vítězného konce. 

"V úvodu jsme působili ospalým dojmem. Nedařilo se nám udržet hru na útočné polovině. Kvůli soupeřově presinku jsme až příliš často přicházeli o míč při zakládání útoku," hodnotil trenér Karel Mundl.

Celkově se hra týmu příliš nevedla a když se k tomu připojily ještě dvě inkasované branky, rozhodli se trenéři pro změny už v průběhu prvního poločasu. Dvojité střídání a přeskupení řad vedlo k okamžité vizuální změně vývoje hry. Najednou se hrálo mnohem více před hostující brankou a začaly přicházet i šance. Dvě z nich proměnil Jindřich Šperl, který využil chyb v soupeřově rozehrávce. Do kabin odcházely týmy za stavu 2:2.

Po přestávce opět převzali iniciativu domácí, kteří se čím dál častěji dostávali do ohrožení soupeřovy branky. Vítězný gól v utkání zaznamenal Dominik Mudra, který po rychlém protiútoku dotlačil míč až do brány. 

Na konečných 4:2 uzavřel Jindřich Šperl, který tím zkompletoval hattrick.

"Trochu nás mrzí špatný vstup do utkání. Vsadili jsme na jinou základní sestavu než v minulých utkáních s tím, že jsme chtěli dát od začátku zápasu prostor i hráčům, kteří dosud tolik nehráli. Bohužel nám to úplně nefungovalo. Zvažovali jsme, zda střídat okamžitě, nebo vydržet do poločasové přestávky. Nakonec jsme se rozhodli, že sestavou zamícháme ještě před poločasem. Střídající hráči přinesli do hry novou energii a jsme rádi, že se nám povedlo utkání zvládnout, i když do ideálního výkonu mělo v mnoha pasážích hodně daleko," zhodnotil výkon týmu trenér Adam Dragoun.    

FC Rokycany U15 - Klatovy 4:2 (2:2)

Branky Rokycan: Šperl 3, Mudra

Sestava FCR: Šmíd (41. Redlich) - Baranec (64. Háka), Šilpoch (31. Mudra), Richter, Špelina, Čajkovskij (41. Ciompa), Šilhánek, Novák, Mulač (31. Šperl), Hašek (41. Zajíček), Dragoun     

U14

Svůj domácí zápas zvládli i hráči U14, byť to opět nasvědčovalo dramatu až do posledních minut. Téměř typický vývoj utkání, který jsme mohli sledovat v minulém zápase v Benešově i v několika podzimních kláních. Spousta akcí v prvním poločase, která neskočila gólem a nakonec přetahovaná, která v závěru ne vždy dopadla dobře. 

Rychlé vedení 2:0, o které se postarali Marek Riedlbauch a Dominik Bůcha, dodalo týmu trochu klidu, o který jej v zápětí připravil gól hostujících hráčů. Ač dal Marek Riedlbauch do poločasu ještě jednu branku, stejně byl o přestávce náskok pouze jednogólový.

Ve druhém poločase se však tentokrát černý scénář nenaplnil a dalších pět gólů v síti soupeře, které postupně přidali Riedlbauch, Bůcha, Kočí, Riedlbauch a Bůcha znamenalo nakonec vysoké vítězství domácích, které mohlo být ještě vyšší, neboť hodně rychlých protiútoků nebylo řešeno správně. 

FC Rokycany U14 - Klatovy 8:3 (3:2)

Góly Rokycan: Riedlbauch 4, Bůcha 3, Kočí

Sestava Rokycan: Chodora, Terela, Harnoch (47. Pjosa), Jíra, Veselý, Páník, Král, Vondryska, Tůma (47. Kočí), Bůcha, Riedlbauch 

V příštím kole vyrážejí žákovské týmy na jih Čech, kde se utkají s týmy Malše Roudné, zápasy začínají v sobotu v 10:00 resp. 12:00.

Další články

FCR - Motorlet 0:12 (0:8)

Horažďovice - FCR 1:4 (0:1)

SKP Č. B. - FCR 0:2 (0:2)